
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 340 pF |
| Voltage Rating (DC) | 670 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 26 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 510 V |
| Height | 26 mm |
| Depth | 7.1 mm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 100 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 670 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Max Supply Voltage | 510 V |
| Clamping Voltage | 1.355 kV |
| Varistor Voltage | 820 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 510 V |
| Max Surge Current | 6.5 kA |
| Energy | 190 J |
| Clamping Current | 100 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 190 J |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 2.5 kA |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26016
Ext.Price$0.26016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26016 | $0.26016 |
| 10 | $0.23178 | $2.31780 |
| 50 | $0.20650 | $10.32500 |
| 100 | $0.17980 | $17.98000 |
| 500 | $0.15656 | $78.28000 |
| 1000 | $0.14986 | $149.86000 |
| 3000 | $0.14344 | $430.32000 |
| 5000 | $0.13730 | $686.50000 |
